Головна - головна

В лютому 2018 року в Білій Церкві завершилась школа-тренінг для учасників АТО та членів їх сімей, волонтерів, громадських активістів на тему: «Основні аспекти подолання юридичних та психологічних проблем учасників АТО на рівні громади».

Участь в ній взяли активні учасників АТО, члени їх сімей, волонтери, представники Білоцерківського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги та інших громадських організацій. Організатором заходу виступила Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність». До участі в Школі-тренінгу була запрошена Анастасія Бородуля, юрист, волонтер ГО «Юридична сотня», яка має чималий досвід роботи в напрямку захисту прав учасників АТО. Під час заходу вона розповіла про актуальні питання в цій сфері, а саме:

  • Особливості надання та позбавлення статусу учасника бойових дій;
  • Права та державні гарантії учасників АТО та членів їх сімей: актуальні питання та аналіз найпоширеніших проблем
  • Медичне забезпечення: при яких захворюваннях в лікарнях повинні забезпечити безкоштовним лікуванням, зубопротезування, медичне обстеження
  • правила постановки на житловий облік, молодіжне кредитування, забезпечення учасників АТО житлом;
  • навчання для учасників АТО та членів їх сімей;
  • нормативно-правові акти в сфері регулювання відносин, пов'язаних із наданням пільг учасникам АТО.

Окрім цього, учасники заходу мали можливість обговорити проблеми, з якими стикаються учасники АТО та члени їх сімей під час реалізації своїх прав: при приватизації земельних ділянок, перевезенні пільгових категорій населення, при отриманні позики на будівництво тощо.

Всі присутні приймали активну участь в заході, ділилися власним досвідом у захисті своїх прав. Семінар виявився надзвичайно корисним для його учасників, адже між ними відбувся обмін інформацією, що навіть і не відноситься до юридичної тематики (до прикладу, в яких приватних аптеках учасники бойових дій можуть скористатися знижкою при придбанні ліків, адреси поліклінік, де можна здійснити безкоштовне зубопротезування (включаючи і поліклініки м. Києва), куди звернутися за психологічною допомогою тощо).

Захід пройшов в рамках проекту «Посилення правової спроможності та соціально-психологічна інтеграція учасників АТО» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Матеріал підготувала Лисич Марина, юрист БМГО «Правова єдність»