Головна - головна

 

12 грудня відбувся круглий стіл «Презентація проекту «Поліція і громада разом».

Протягом 2017 року в місті Біла Церква реалізовувався проект «Поліція та громада разом»  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проект передбачав проведення інформування населення про діяльність поліції, роз’яснювальної роботи щодо повноважень та обов’язків поліцейських, громадські бесіди з жителями міста щодо відкритості поліції, лекції, виступи, конкурси, тематичні тренінги щодо активної взаємодії поліції з місцевим населенням за принципом «Поліція для громади і громада для поліції», а також формування небайдужої молоді, готової брати на себе частку відповідальності за загальну безпеку та якість життя в своєму місті.

Метою круглого столу було ознайомлення з результатами проекту, презентація результатів опитування громадян щодо питань безпеки, наскільки змінилася ситуація на початку та в кінці проекту, чи вдалося налагодити взаємодію та співпрацю поліції з громадськістю, місцевими громадами та з представниками місцевого самоврядування; на скільки прозорою, ефективною та підзвітною громаді є системи безпеки міста Біла Церква.

В рамках проекту проводилося два опитування громадян ( на початку та в кінці проекту) щодо питань безпеки в місті. По результатам опитування 39% респондентів вважають, що в сфері безпеки в місті відбулися незначні позитивні зміни.

Був проведений конкурс дитячого малюнку на тему «Моя нова поліція», що мав на меті привернення уваги молоді до діяльності нової поліції, а також виховання відповідальної поведінки у дітей шкільного віку. Призери були нагороджені цінними подарунками

Під час літніх канікул волонтери проекту здійснювали активну просвітницьку роботу серед учасників літніх таборів. Дане полягало в проведенні профілактично-розяснювальної роботи для дітей в літніх шкільних таборах щодо безпеки та правил поводження на вулиці, дорозі, транспорті тощо. Щоб попередити виникнення неприємних ситуації волонтери БМГО «Правова єдність» роз’яснювали дітям про необхідність дотримання правил дорожнього руху , використання світловідбивних елементів на одязі та їх роль у збереженні життя пішоходів , правила їзди на велосипеді та ін.

З липня по вересень 2017 року працювали три точки доступу громадян, в яких громадські консультанти-студенти факультету права та лінгвістики БНАУ здійснювали консультування громадян щодо роботи поліції, їх завдань, функцій, структури. До консультування також, по можливості та необхідності, залучалися представники Білоцерківського відділу поліції, а також психолог проекту. Загалом за три місяці роботи даних точок за консультацією та роз’ясненнями звернулося близько 200 громадян .

Проаналізувавши інформацію, що   була зібрана під час опитування мешканців міста в березні 2017 року та протягом функціонування трьох точок доступу мешканців до громадських приймалень активістами БМГО «Правова єдність» була сформована та презентована Мапа безпечних та небезпечних місць міста Біла Церква. З нею Ви маєте можливість ознайомитися, перейшовши за посиланням  goo.gl/4yUvjx.

Було проведено близько 20 відкритих уроків, інформаційних сесій на правоосвітні теми серед  молоді, школярів в навчальних закладах міста, бібліотеках. Основна мета таких заходів – проінформувати молодь про відкритість поліції, створити умови для довіри до поліції .

І це далеко не всі заходи, які були здійснені в рамках реалізовуваного проекту.

Крім цього, варто зазначити, що учасники проекту брали участь в громадських обговореннях з питань охорони громадського порядку, що проводилися в кожному районі міста. На даних заходах дільничні офіцери поліції відзвітовувалися перед громадою про стан правопорядку та злочинності на підпорядкованих їм територіях. Крім цього, кожен присутній мав можливість надати свої пропозиції та зауваження з питань забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

Отже, підсумовуючи результати проекту можна зробити висновок, що поліція стала більш відкритішою та ближчою до громади. Позитивні зміни в сфері безпеки в місті є, хоч і незначні. Однак, це теж результат! І це тільки початок!

 

Проект «Поліція та громада разом» виконується в рамках Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»