Головна - головна

В кінці вересня до Білоцерківського офісу МПР прийшла схвильована білоцерківчанка Ковтуненко Людмила Миколаївна*  зі своєю проблемою, яка виникла із-за неуважності представника організації-надавача комунальних послуг.

На початку вересня 2017 року, коли Ковтуненко Людмила Миколаївна* вийшла з тривалого лікарняного на роботу, вона випадково дізналася про те, що з її заробітної плати здійснюють відрахування на підставі рішення суду. Не знаючи взагалі про що йде мова, вона вимушена була витребувати в бухгалтерії свого місця роботи підтверджуючі документи про це. На що їй була надана постанова про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, що була винесена у  червні 2017 року Білоцерківським міським відділом ДВС. В ній було зазначено, що божником по судовому наказу, виданого 16.12.2016 року по справі № 357/10659/16-ц 2-н/357/905/16 є Ковтуненко Людмила Миколаївна*. Однак,  дата народження  і місце проживання було вказано неправильно. Збіг був також в реєстраційному номері облікової картки платника податків.

У вересні 2017 року Ковтуненко Людмила Миколаївна*  звернулася із письмовою заявою до Білоцерківського МВ ДВС з вимогою надати для ознайомлення копії матеріалів виконавчого провадження. Їй було надано для ознайомлення судовий наказ від 13 жовтня 2016 року в справі № 357/10659/16-ц 2-н/357/905/16. Із наданих документів зясувалося, що борг за послуги з централізованого опалення та підігріву води в сумі 8949,94 грн. утворився по особовому рахунку № 118838-0, що відкритий за збігом обставин теж на Ковтуненко Людмилу Миколаївну* ( але іншу людину – з іншою датою народження та адресою проживання). Тобто, неправильні дані ( а саме ідентифікаційний код боржника) були надані представником КП БМР «Білоцерківтепломережа» при поданні заяви про винесення судового наказу.

Згідно цих помилково наданих даних, судом був винесений судовий наказ, що набрав законної сили і був переданий на виконання у відділ виконавчої служби.

Відповідно вказане вплинуло на подальший розвиток подій. Адже  Білоцерківський МВ ДВС по відомому їм ідентифікаційному коду «боржника» з матеріалів, наданих стягувачем, зясував, що, той працює в ТОВ «Квіточка»*. Це підприємство звичайно ж  виявилося місцем роботи Ковтуненко Людмили Миколаївни*, яка невинно постраждала в цій безглуздій ситуації. Відповідно за місцем роботи був направлений судовий наказ, на підставі якого почалися відрахування із заробітної плати за борги, які Ковтуненко Людмилі  Миколаївні* (відвідувачці офісу) ніяк не належать, тобто за борги невідомої  їй людини -  за збігом обставин теж Ковтуненко Людмили Миколаївни.

Людмила Миколаївна пояснила працівникам міського відділу ДВС всю ситуацію і вони впевнилися в тому, що сталася помилка, однак нічого зробити не змогли, адже у них є рішення суду і воно має бути виконане. Єдине, що вони порекомендували - це подати до суду заяву про скасування судового наказу.

Юристом Офісу Мариною Лисич була надана допомога в оформленні заяви про скасування судового наказу, яку в подальшому було задоволено.

 

Ось таким чином можна все життя бути законослухняним громадянином і постраждати через халатність працівників комунального підприємства.

*Імя героїні та її місце роботи  змінено з етичних міркувань.

 

Матеріал підготувала Марина Лисич, керівник Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку при БМГО «Правова єдність»