Головна - головна

Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.

Сьогодні мільйони дітей у світі страждають від насильства в сім'ї, садку чи школі. З кожним роком проблема насильства над дітьми стає все гострішою.

20 вересня 2017 року в м. Біла Церква відбувся круглий стіл на тему "Українські діти потребують захисту від насилля в родині".

Організаторами заходу виступили Білоцерківська міська громадська організація "Правова єдність" та міська бібліотека-філіал № 8.

На круглому столі були присутні представники відділу у справах сімї та молоді, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, Білоцерківського відділу поліції, соціальні педагоги з навчальних закладів міста, громадські організації, волонтери та небайдужі громадяни.

Метою заходу було обговорення повноважень органів внутрішніх справ, державних установ і закладів освіти у сфері протидії домашньому насильству та вироблення дієвого механізму співпраці для подолання проблеми.

На національному рівні в Україні прийнято ряд законо­давчих та нормативно-правових актів, які захищають дітей від насильства, а також регламентують діяльність органів державної влади щодо попередження та припинення насильства. Однак проблема жорстокого поводження з дітьми залишається актуальною для України.

Актуальність проблеми полягає в тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Вкладаючи ресурси в дитинство, держава зміцнює майбутні продуктивні сили, забезпечує сталість економічного і духовного поступу. Тому в суспільстві, що зорієнтоване на високі загальнолюдські цінності, не можуть бути терпимі прояви жорстокого поводження з дітьми, зневажання їхніх інтересів, оскільки це має тяжкі соціальні наслідки: формуються соціально дезадаптовані, малоосвічені особистості, а головне – насильство знову породжує ту ж саму жорстокість.

Учасники заходу обговорили питання, що стосуються рівня захищеності дітей від насильства в сім’ї; які заходи вживаються задля попередження насильства в родині та протидії домашньому насильству; що може зробити громада у боротьбі з домашнім насильством.

За словами представника Служби у справах дітей за перше півріччя 2017 року в м. Біла Церква зареєстровано тільки 3 випадки насильства над дітьми. Такий низький показник звернень передусім пов'язаний з тим, що практично відсутній механізм збору статистичних даних із питань насильства над дітьми. Більшість випадків завдання психічної та фізичної шкоди здоров’ю залишаються незареєстрованими. Значна частина інформації про насильство у ставленні до дітей залишається прихованою з багатьох причин: страх дітей, мовчання батьків, соціальна прийнятність насильства.

Всі присутні дійшли до спільного висновку, що потрібно змінювати законодавство з питань насильства, використовуючи успішні зарубіжні практики в напрямку створення дієвого механізму виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми з використанням системного та комплексного підходу, посилювати відповідальність кривдників, проводити попереджувальну роботу для батьків, роз’яснення серед дітей тощо. Чи не найголовніше – активізувати громадськість у боротьбі з жорстоким поводженням з дітьми, формувати відповідальне ставлення громадськості до проблеми насильства шляхом ведення відповідної інформаційної політики. Адже на сьогоднішній день суспільство усе ще виявляє нерішучість щодо заходів боротьби з насильством у родині. Часто діти вважаються власністю батьків, а не людьми, які мають право на захист особистості.

Ми прагнемо виростити психологічно здорове молоде покоління, яке буде жити в щасливій країні. І тільки доклавши спільних зусиль ми зможемо досягти очікуваного результату !

Захід проходив в межах проекту «Поліція та громада разом» , що виконується в рамках Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Матеріал підготувала Марина Лисич,

юрист БМГО «Правова єдність»