Головна - головна

РІЧНИЙ ЗВІТ

Білоцерківська міська громадська організація

«Правова єдність»

СІЧЕНЬ  – ГРУДЕНЬ 2016 РОКУ


Місія БМГО «Правова єдність»

Сприяти захисту прав людини і громадянина, розвитку територіальних громад, співпраці недержавних організацій з органами державної влади, місцевого самоврядування, учасниками правозахисного руху

Про організацію

Організація створена у 2007 році викладачами та студентами юридичного факультету Білоцерківського національного аграрного університету.

В організації діє структурний підрозділ - Центр правової інформації та консультацій.

Метою Центру є надання безоплатної правової допомоги.

З 2007 року нами успішно реалізовано понад 20  грантів Міжнародного фонду «Відродження», Українського Жіночого Фонду. Маємо фахівців з фандрейзингу, управління проектами, позитивний досвід успішної фінансової звітності.

В організації на постійній основі працюють 5-7 осіб, понад 20 волонтерів та громадських активістів.

Напрямки діяльності

- адвокація, правовий захист учасників АТО, жертв домашнього насильства, вразливих верств населення

- навчальні тренінги, освітні, інформаційні та громадські заходи для молоді, пара юристів, державних службовців

- розвиток територіальних громад, вирішення конфліктів у громадах

- протидії дискримінації, гендерної нерівності, насильству

- доступ до публічної інформації, моніторинг органів державної та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування


НАША КОМАНДА

Сергій Бурлака, голова організації, координатор моніторингу та оцінки

Марина Лисич, радник з юридичних питань, координатор громадського навчання


Ольга Настіна,

координатор фандрейзингу та PR

Інна Малишко, координатор тренінгів

та організаційного розвитку

За весь час функціонування організації вирішено понад 4700 правових конфліктів, виграно більш як 2800 судових справ, примирено понад 2300 людей без направлення їх до суду.

В структурі організації діє Білоцерківський офіс Мережі правового розвитку, метою якого є надання фахової безоплатної правової допомоги громадянам. За один робочий день організація отримує від 10 до 30 звернень за безоплатною правовою допомогою.  Щомісячно звертається від 200 до 300 громадян.

Правозахисники організації разом із громадськими активістами, волонтерами,  студентами-консультантами юридичної клініки Білоцерківського національного аграрного університету проводять освітні та практичні семінари, бесіди на правозахисні тематики, громадське навчання, виїзні юридичні консультації у військові частини, села Білоцерківського району, відкриті лекції та уроки для учнів шкіл, громадські акції, конкурси для молоді.


Показники успішності у 2016 році

ü починаючи з січня 2016 року в рамках проектів, підтриманих Міжнародним фондом «Відродження» надали безкоштовну правову допомогу понад 3000 громадянам. З них понад 350 юридичних консультацій отримали жителі сіл Білоцерківського району

ü надали юридичний супровід у вирішенні правових проблем 250 учасникам АТО, членам їх сімей, рідним

ü за ініціативою організації Білоцерківською міською радою в рамках Програми щодо залучення юридичних осіб приватного права до надання безоплатної правової допомоги м. Біла Церква у 2016 році виділено з місцевого бюджету 60000 грн. на фінансування безкоштовних юридичних консультацій для населення

ü організація взяла участь у створенні потужної організаційної платформи і стала одним із засновників Громадської спілки «Мережа правового розвитку»

ü в рамках проекту, підтриманого Українським Жіночим Фондом навчили 35 тренерів з гендерної рівності та недискримінації – молодих хлопців та дівчат

ü волонтери організації провели 25 навчальних лекцій, уроків та тренінгів в 7-11 класах шкіл м. Біла Церква на тему протидії насильству в підлітковому середовищі за методом «рівний-рівному»

ü заснували молодіжний рух Київщини «Толерантність в моді»

ü провели 20 виїзних юридичних консультацій для мешканців сіл Білоцерківського району, для хворих у військовому шпиталі, у військових частинах, які дислокуються на території м. Біла Церква, військовому комісаріаті, вдома у людей з обмеженими можливостями

ü організували 10 круглих столів та громадських обговорень проблем учасників АТО, насильства щодо жінок, дискримінації, розвитку спроможних громад, конституційних змін та безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення Київщини


Партнери організації

Білоцерківська міська рада

Білоцерківська районна рада

Білоцерківська районна державна адміністрація

Білоцерківський міський центр з надання вторинної правової допомоги

Білоцерківська міська громадська організація «Центр громадського розвитку»

Білоцерківська міська громадська організація «Центр з питань захисту прав споживачів»

Юридична клініка «Право і практика» Білоцерківського національного аграрного університету

Білоцерківське міськрайонне управління юстиції

Адвокатське бюро «Поліщук і партнери»

Інформаційно-ресурсний центр «Правовий простір»

Громадська спілка «Мережа правового розвитку»

Фінансові індикатори

ПРОЕКТ «Підтримка учасників АТО та членів їх сімей» проекту «Підтримка учасників ГС "Мережа ЦПІК" у напрямку посилення правових можливостей вразливих верств населення та запровадження медіації»

Донор проекту Міжнародний фонд «Відродження».

Територія проекту: Київська, Херсонська, Хмельницька, Волинська, Харківська та Чернігівська області

Цей проект спрямований на виявлення системних порушень прав військовослужбовців, добровольців, учасників АТО та членів їх сімей та правовий захист військових.

Що зроблено в рамках проекту?

- Проведені семінар та тренінг для працівників Бюро правової допомоги, які працюють на Київщині, а також адвокатів та працівників Центру надання вторинної правової допомоги м. Біла Церква

- Здійснено 15 виїздів у військові частини міста, воєнний госпіталь, військомат, громадські організації  учасників АТО м. Біла Церква для проведення групового консультування, ознайомчих зустрічей, навчальних лекцій з теми захисту прав учасників АТО та членам їх сімей

- надання юридичного супроводу оформлення документів щодо реалізації прав учасників АТО та членам їх сімей

- надання соціального супроводу та психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей через залучення відповідних фахівців

В рамках проекту відбувся тренінг для працівників місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги  Київської області на тему: " Надання правової допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей: актуальні питання, проблеми та шляхи їх вирішення ".

Під час навчання були розглянуті такі важливі для практичної роботи з військовослужбовцями, учасниками АТО та членами їх сімей питання:

- Права та державні гарантії учасників АТО та членів їх сімей: актуальні питання та аналіз найпоширеніших проблем.

- Шляхи вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням прав учасників АТО та членів їх сімей.

- Особливості консультування учасників АТО.

- Професійне вигорання: що це таке і як його уникнути?

Історії успіху

Надання статусу члена сім’ї загиблого звернулись батько і дружина загиблого у зоні АТО військовослужбовця з питаннями про порядок отримання статусу члена сім’ї загиблого, одноразової грошової допомоги і пільг. Шлюб з дружиною не був зареєстрований. Прожили разом 10 років і мають доньку, у свідоцтві про народження  якої загиблий не був зазначений батьком дитини (жінка мала статус одинокої матері). Юристи надали правовий супровід у встановленні факту проживання однієї сім’єю та вставленні факту батьківства . Є відповідні рішення суду.

За допомогою до Центру звернувся військовослужбовець-учасник АТО Коротиш Іван*.На початку 2016 року він проходив огляд в Білоцерківській міжрайонній медико-соціальній експертній комісії з метою встановлення групи інвалідності. Для цього ним були зібрані всі необхідні документи, отримано медичні висновки та результати аналізів, пройдено військово-лікарську комісію та встановлено діагноз: наслідки вогнепального кульового проникаючого наскрізного торако-абдомінального поранення з пошкодженням обох легень, вогнепального дірчастого перелому ІХ ребра справа, правобічного пневмотораксу та лівобічного гемо пневмотораксу.

Однак, під час огляду лікарями Білоцерківської міжрайонної МСЕК, на думку Коротиш Івана, не було всебічно, повно та об’єктивно досліджено матеріали медичної справи, усні пояснення не заслухані, у зв’язку з чим було прийнято необ’єктивне рішення та встановлено ступінь втрати працездатності у відсотках – 25%.

Коротиш Іван не погодився з вказаним рішенням і  мав намір його оскаржити, у зв’язку з чим звернувся по допомогу до юриста Офісу. Йому було надано допомогу в написанні заяви до Київської обласної МСЕК з проханням провести повторний огляд та переглянути рішення. Копію вказаної заяви було направлено до Департаменту охорони здоровя Київської облдержадміністрації з метою контрольованості якісного огляду в обласному МСЕК; інформування обласного управління охорони здоров’я про недоліки місцевого МСЕК. Результат скарги – групу інвалідності не встановили, однак збільшили ступінь втрати працездатності з 25%  до 75 %. Відповідно дане вплинуло на розмір грошових виплат, які гарантовані до виплати державою при пораненні.

До Центру звернулася мати учасника АТО – Катерина Петрівна*. Вона зі своїм сином являються співвласниками квартири, що знаходиться в м. Біла Церква. В цій квартирі вони удвох зареєстровані. Відповідно і оплачують комунальні послуги по кількості зареєстрованих в житлі. Надана допомога з написанні письмової вимоги до начальника ЖЕКу про перерахунок. Перерахунок будо відразу проведено.

ПРОЕКТ««Попередження гендерного насильства серед молоді  Київщини» реалізовувався протягом  2015-2016 року

Донор проекту Український Жіночий Фонд

Проект спрямований на привернення уваги молоді до проблеми насильства,  інформування підлітків про види та причини насильства, подолання байдужості підлітків до випадків вчинення насильства, підвищення громадської активності серед молоді щодо поборення насильства. Також важливим елементом у проекту є громадське навчання молоді способам протидії насильству та надання фахової правової та психологічної допомоги жертвам насильства серед молоді.

Питання, які найчастіше задають підлітки під час зустрічей та навчальних тренінгів

Ø Що таке психологічне насильство?

Ø Як можна себе захистити від насильства в школі?

Ø Хто реально зможе їм допомогти уникнути насильства?

Ø Що таке наркотичне сп’яніння?

Ø Чи можна для свого захисту від насильства застосовувати навики східних єдиноборств?

Ø Що таке порноіндустрія?

Ø Чи є «Клички» проявом насильства?

Ø Якщо я зустрічатимусь з дівчиною і захочу її поцілувати, але нам не має 18 років, чи не вважається це насильством?

Ø Яка існує відповідальність за насильство в школі?

Ø Якщо батьки наказують, кричать, сварять – це насильство?

Перелік активностей  у  2016 році

Флеш-моб «Подаруй чоловіку квітку – привітай з 8 березня»

Конкурс дитячого малюнка «Я дівчинка і я все можу! Я хлопчик і я все можу!»

Ток-шоу «Гендерна рівність: вчора, сьогодні, завтра»

Інформаційні сесії, виховні уроки, відкриті лекції для учнів та учениць шкіл

Публічна інсталяція «Не мовчи про насильство, винеси сміття з дому!»

Вуличне опитування ставлення містян до проблеми гендерної рівності

Навчальний тренінг для дівчаток та хлопців – майбутніх лідерок та лідерів для після проектної діяльності

Круглий стіл «Формування культури гендерної рівності у молоді: проблеми, виклики, перспективи» за участю активної громадської молоді, громадських організацій, депутатів місцевої влади, органів влади, органів місцевого самоврядування, активних громадських активісток

Друк банеру, роздаткових буклетів: футболки, блокноти, ручки, чашки, сувенірні магніти із загальними гаслами «Чоловікам та жінкам – рівні права та рівні можливості»

Історія успіху

До організації звернувся Іван Петрович. Він мешкає в двокімнатній квартирі разом зі своєю донькою Іриною та її 14 річнім сином. В літній період він весь час проживає на дачі, а взимку повертається в свою міську квартиру. Донька весь час залишається не задоволеною через те, що він на зиму повертається до власної квартири вчиняє сварки, вимагає від батька оформити договір дарування квартири та виганяє його жити в дачний будинок.

Юристи організації запросила на бесіду пані Іриною. Їй роз’яснили про наслідки застосування насильства. До роботи з родиною доєднався Центр соціальний служб для сім’ї дітей та молоді. Сім’я була взята під соціальний супровід.

Сьогодні в родині Івана Петровича ситуація значно покращилася, донька стала терпимішою, оскільки усвідомила свою негативну поведінку, та зрозуміла, що своїм дітям показує негативний приклад, який в майбутньому може відобразитися і на ній самій.

У нашій роботі траплялись поодинокі випадки, коли за допомогою до організації звертався  чоловік і відверто казав, що він зазнає насилля. Однак соромитися не слід, а тим більше боятися, адже мова йде про власну безпеку і благополуччя.

Відгуки клієнтів

«Моя ситуація доволі банальна. Упродовж довгих 10 років терпіла насильство над собою заради дітей та даху над головою. Проте після чергових побоїв  моєму терпінню прийшов кінець. Завдяки Центру правової інформації та консультації я змогла зрозуміти куди рухатися далі. Мені надали правову допомогу, допомогли оформити документи на розлучення, а також надали контакти служб, де я зможу оформити всі необхідні допомоги на дітей»

Оксана А., мешканка Білої Церкви

Детальніше про роботу організації можна познайомитись на сайті

http://pravova-ednist.com.ua

 

З повагою, колектив БМГО «Правова єдність»