Головна - головна

Мешканка Білої Церкви ще на початку 2013 року продала свою хату в селі. Частину грошей покупчиня одразу віддала, а частину – пообіцяла повернути пізніше. Домовленість була підкріплена розпискою. Однак минуло три роки, а боржниця так і не віддала кошти. Марія Іванівна* за допомогою юристки Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку звернулася до суду, який виніс рішення на її користь. Проте зіштовхнулася з бездіяльністю державного виконавця. Жінці знову довелося завітати до Офісу та просити допомоги у правозахисників.

До Офісу при Білоцерківській міській громадській організації «Правова єдність» вже вкотре звернулася жителька Білої Церкви Марія Іванівна. На початку 2016 року вона прийшла на прийом до юристки Офісу Марини Лисич з питанням повернення коштів по розписці. Адже влітку 2013 року вона продала будинок в селі Білоцерківського району вартістю  48000 гривень. Однак покупчиня при купівлі сплатила лише 41770 грн. Решту - 6230 гривень – пообіцяла повернути до кінця 2013 року, про що у день укладення договору написала розписку. Проте минуло практично три роки, а жінка кошти не повертала. Марія Іванівна звернулася до юристів організації за допомогою в складенні позову про стягнення коштів. Рішенням суду від 20 квітня 2016 року було постановлено стягнути з покупця недоплату за договором купівлі-продажу з врахуванням індексу інфляції та 3 % річних в розмірі 11610 грн.

Марія Іванівна отримала виконавчого листа та здала до виконавчої служби. Виконавче провадження по справі було відкрито 2 серпня 2016 року, про що була відповідна постанова. Згідно з документом, боржниця мала добровільно повернути гроші до 9 серпня 2016 року. Але вона цього не зробила. Суттєвих дій для виконання рішення суду в примусовому порядку з боку державного виконавця не здійснювалося.

У Марії Іванівни увірвався терпець, і вона звернулася ще раз до юристів Офісу за допомогою по питанню виконання рішення суду. Юристка Офісу Марина Лисич допомогла жінці в написанні скарги на бездіяльність державного виконавця. Реакція не змусила на себе довго чекати. І вже на початку квітня 2017 року Марія Іванівна прийшла до Офісу з вдячністю, адже гроші їй нарешті повернули.

*Ім’я змінено з етичних міркувань