Головна - головна

Що таке «Community policing»? Які форми взаємодії поліції та громади? На скільки вони ефективні та чи доцільно їх впроваджувати? На ці та інші запитання намагалися знайти відповіді учасники тренінгу "Community policing:партнерство поліції та громади" 18 квітня 2017 року, що пройшов в Білій Церкві. Організаторами даного заходу виступили Білоцерківський офіс Мережі правового розвитку при БМГО «Правова єдність» в рамках проекту «Поліція та громада разом» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» . Захід проводився із залученням представників Білоцерківського відділу поліції та молоді-студентів юридичного факультету Білоцерківського національного аграрного університету.

Тренінг відкрив Сергій Рудюк, заступник начальника сектора превенції Білоцерківського відділу поліції та Інна Малишко, юрист БМГО «Правова єдність».

Навчальний захід провела кваліфікована тренерка Ковальова Олена, кандидат юридичних наук, доцент Одеської державної академії внутрішніх справ.

Метою тренінгу було підвищити рівень обізнаності учасників з питань партнерства поліції та суспільства та сформувати стійке переконання в доцільності впровадження даного підходу у власній діяльності.

Серед завдань тренінгу, які ставили організатори були :

- сформувати уявлення про сутність концепції партнерства поліції та суспільства та проаналізувати її основні засади і завдання;

- зясувати можливі форми Community policing та обговорити їх потенційну ефективність

- сформувати переконання в доцільності впровадження концепції Community policing

- виробити алгоритм впровадження платформи Community policing на місцях тощо.

Під час тренінгу кожен з учасників поділився першим досвідом спілкування з поліцією ( а він був і позитивним, і негативним). Всі дійшли згоди, що від першої зустрічі з поліцейським залежить ставлення громадян до поліції вцілому.

Під час роботи в групах учасники тренінгу визначили завдання Community policing, виявили плюси та мінуси такого партнерства для міської влади, поліції та громади.

Тренерка поділилася закордонним досвідом партнерства поліції та громади, представила кращі практики Великобританії, Чехії та інших країн.

Ковальова Олена представила такі форми взаємодії поліції та громади як консультативні групи громадян, шкільний офіцер поліції, поліція діалогу, офіси безпеки громадян та інші.

Робота учасників тренінгу була побудована у вигляді проведення мозкового штурму, інтерактивних ігор, вправ, роботи в групах.

Досить цікавою та показовою виявилися вправа «Острів», яка продемонструвала реальний стан взаємодії поліції та громади. Це свідчить про те, що є над чим працювати в напрямку знаходження спільної мови між ними.

Всі учасники тренінгу погодилися з тим, що концепцію Community policing необхідно впроваджувати на місцях і першочерговим завданням є пристосувати діяльність місцевої поліції з охорони правопорядку під інтереси громади міста Біла Церква.

Проект «Поліція та громада разом» виконується в рамках Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Матеріал підготувала Марина Лисич, юрист БМГО «Правова єдність»