Головна - головна

 

 

У березні 2017 року в рамках проект «Поліція та громада разом» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» Білоцерківською міською громадською організацією «Правова єдність» здійснювалося опитування місцевих жителів щодо діяльності поліції та рівня безпеки в Білій Церкві. Було опитано близько 900 респондентів. Анкетування здійснювалося на вулицях міста, парках, скверах, в місцях, де найбільше скупчення людей та в різних точках міста (аби дізнатися думку жителів з різних районів міста Біла Церква), через Інтернет за допомогою гугл-форми. Громадяни досить активно брали участь в анкетуванні. На даний час здійснюється обробка анкет. Результати опитування будуть презентовані в травні.

Крім цього, в рамках вказаного проекту було проведено три фокус-групи ( з бібліотекарями, представниками громадських організацій, мешканцями міста).

Під час обговорення на фокус-групах зясувалися такі основні проблеми безпеки в громаді як:

- діяльність «Наливайок», ігрових та нічних розважальних закладів

- наявність великої кількості бродячих собак

- неосвітлені вулиці

- недостатня кількість патрульних на вулицях міста

- порушення тиші в громадських місцях. У весняний та літній період проблема забезпечення тиші в громадських місцях зазвичай проявляється особливо, адже молодь в такий період відпочиває не в розважальних закладах, а на вулиці – в парках, скверах. Тобто, дані місця також автоматично потрапляють в категорію небезпечних місць, особливо враховуючи те, що тільки їх центральні алеї освітлені у вечірній час.

- незайнятість молоді, що в свою чергу призводить до проблем алкоголізму та наркоманії

Учасники фокус-груп висловили свої рекомендації щодо покращення безпеки в громаді:

1) посилити патрулювання в місці

2) заохочувати громаду до співпраці з поліцією

3) щоб поліція стала більш відкритою до спілкування з громадою

4) здійснювати роз’яснювальну роботу серед молоді (школярів, студентів) з метою підвищення авторитету та довіри до поліції, престижності професії поліцейського, а також для найменшеньких жителів міста - діток в дитячих садочках.

Проект «Поліція та громада разом» виконується в рамках Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».