Головна - головна

 

16 лютого 2017 року в приміщенні Білоцерківської міської бібліотеки-філіал № 8 відбувся круглий стіл на тему «Презентація проекту «Поліція та громада разом!». Організатором заходу виступила Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Серед чималої кількості завдань, які ставить перед собою БМГО «Правова єдність» є розвиток територіальних громад. Однак як можна розвивати громаду, не забезпечивши при цьому безпечне середовище для такого розвитку? У зв’язку з реформуванням системи правоохоронних органів дане питання стоїть дуже гостро, особливо через негативне суспільне сприйняття та усталені практики. Хоча поліція, яку підтримує громада та яка має спроможність протидіяти викликам безпеці може відігравати важливу роль у забезпеченні сталого економічного, соціального розвитку.

У зв’язку з цим виникла ідея в місті Біла Церква певним чином вплинути на цю ситуацію.

З початку 2017 року БМГО «Правова єдність» розпочала реалізацію проекту «Поліція та громада разом!». У зв’язку з цим власне і були зібрані всі зацікавлені особи за круглим столом, що відбувся 16 лютого.

Метою заходу було ознайомлення з цілями проекту, налагодження взаємодії та співпраці поліції з громадськістю, місцевими громадами та з представниками місцевого самоврядування; становлення прозорої, ефективної та підзвітної громаді системи безпеки міста Біла Церква.

На круглому столі були присутні представники Білоцерківської міської ради, Білоцерківського відділу поліції ГУНП України в Київській області, Управління освіти та науки Білоцерківської міської ради, Білоцерківського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги, громадських організацій, ЗМІ, волонтери, жителі міста та інші.

Учасники заходу із особливою зацікавленістю обговорювали питання, що пов’язані з підвищенням рівня довіри громади до правоохоронних органів ( в тому числі шляхом активізації громади в даному напрямку через співпрацю поліції з населенням); посиленням громадського контролю в діяльності поліції м. Біла Церква, а також визначенням ролі органів місцевого самоврядування в діяльності поліції та забезпеченні правопорядку та безпеки в місті.

Всі учасники круглого столу погодилися з тим, що у громадян низький рівень правової освіти та правосвідомості. При цьому почуття відповідальності практично відсутнє. А дані якості необхідно прививати з малечку. Отже, пріоритетним напрямком в даному проекті, як і планувалося, буде правоосвітня робота з молоддю (а саме проведення лекцій, бесід, майстер-класів тощо з обов’язковою участю поліцейських). Основна мета таких заходів – правове виховання молодого покоління та встановлення довірливих відносин з правоохоронними органами.

Учасники заходу також відмітили наявність такої проблеми як відсутність культури спілкування громадян і поліцейських між собою. Практично кожен поділився власним досвідом спілкування з поліцейськими, в переважній більшості він негативний. Отже, працювати є над чим.

Всі присутні на зустрічі висловили сподівання, що така ініціатива стане початком подальшої тісної взаємної співпраці і завдяки цьому вдасться побудувати партнерські відносини між громадою, органами місцевого самоврядування та поліцією заради спільного безпечного простору

Адже лише об’єднуючись можна досягти системних змін в громаді!

Матеріал підготувала Марина Лисич,

юрист БМГО «Правова єдність»

Проект «Поліція та громада разом» виконується в рамках Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».