захищаємо свої права - трудове право

Скорочення штату

У власника підприємства є передбачене Законом право визначати чисельність працівників і штатний розпис, звільнення працівників, одночасно приймаючи рішення про прийняття на роботу працівників іншої спеціальності та кваліфікації, збільшити чисельність інших посад.
Знайте! При цьому повинні додержуватися правила щодо переведення звільнених працівників на іншу роботу за наявності вакантних робочих місць (посад) і згоди працівників.

Read more...

 
захищаємо свої права - трудове право

Процедура скорочення працівників

Звільнення працівників у зв’язку зі скороченням чисельності або штату є поширеною підставою звільнення, але це досить трудомісткий процес.
Процедура скорочення чисельності або штату працівників передбачає наступні етапи: 1) прийняття рішення про скорочення чисельності або штату працівників; 2) визначення працівників, які підлягають звільненню; 3) попередження працівників про наступне звільнення; 4) пропонування іншої роботи працівникам, які підлягають звільненню; 5) повідомлення державної служби зайнятості про заплановане й фактичне вивільнення працівників; 6) звільнення працівників.  

Read more...

 
захищаємо свої права - трудове право

Підходяща робота
Для громадян, які втратили роботу і заробітну плату (трудовий дохід), підходящою вважається робота, що відповідає їхній освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, доступності послуг транспортного обслуговування, встановленій рішеннями місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад. Заробітна плата повинна відповідати рівню, який громадянин мав за попереднім місцем роботи, з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідній сфері економічної діяльності в регіоні за минулий місяць.

Read more...

 
захищаємо свої права - трудове право

Допомога по безробіттю
Допомога по безробіттю надається тим, хто застрахований у Фонді загальнообов’язкового державного соціального страхування України та незастрахованим особам, але визнаним безробітними.

Read more...

 
захищаємо свої права - трудове право

Йдемо у відпустку

Відповідно до Закону України «Про відпустки» право на відпустку мають ті, хто перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями чи працюють за трудовим договором у фізичної особи-підприємця.

Read more...

 
More Articles...