захищаємо свої права - судовий захист

Судовий збір в Україні

З 1 листопада 2011 року набрав чинності  Закон України «Про судовий збір». Цей Закон по-новому регулює правові засади справляння судового збору.
За загальним правилом судовий збір сплачується при зверненні до суду із позовними заявами та іншими заявами, передбаченими процесуальним законодавстовом, апеляційними, касаційними скаргами, заявами про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами, заявами про скасування рішення третейського суду, заявами про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду, заявами про перегляд судових рішень Верховним Судом України, а також за видачу судами документів.

Read more...

 
захищаємо свої права - судовий захист

Примірний зразок позовної заяви про розірвання шлюбу

Read more...

 
захищаємо свої права - судовий захист

Звернення за захистом в міжнародні організації

В разі свавілля з боку міліції, інших правоохоронних органів, порушення права на справедливий і публічний розгляд справи компетентним, незалежним і безстороннім судом, виявлення фактів расової дискримінації, порушення прав осіб з інвалідністю?

Виявляється так! Проте механізми подання індивідуальних скарг до договірних органів ООН маловідомі в нашій державі не те що серед простих громадян, а і серед юристів-практиків, та що там казати - і серед правозахисників також.

Read more...

 
захищаємо свої права - судовий захист

Порядок звернення до європейського суду з прав людини

Згідно з ч. 5 ст. 55 Конституції України особа має право на звернення за захистом після використання національних засобів правового захисту у міжнародні юрисдикційні установи, які визнала Україна.

Read more...