захищаємо свої права - спадщина

Прийняття спадщини за законом:

Спадкоємець, який постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з часу відкриття спадщини не заявив про відмову від неї.

Моментом відкриття спадщини є день смерті спадкодавця, що підтверджується свідоцтвом про смерть. Частки в спадщині кожного зі спадкоємців є рівними. Спадщина приймається шляхом особистого звернення до нотаріуса нотаріального округу за місцем відкриття спадщини. Якщо особа постійно проживала разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, то вона вважається такою, що фактично прийняла спадщину.

Read more...

 
захищаємо свої права - спадщина

Складаємо заповіт
Заповіт – це особисте розпорядження особи на випадок своєї смерті.
Правові наслідки заповіту, включаючи його виконання, настають лише після відкриття спадщини, тобто лише після смерті заповідача – особи яка склала заповіт.
Скласти заповіт може лише особа, не обмежена у дієздатності!

Read more...

 
захищаємо свої права - спадщина

Спадкування за законом – це право на спадщину після смерті людини переходить до тих осіб, які визначені в Цивільному кодексі України.

Спадкування за законом відбувається у таких випадках:

·         померла особа (спадкодавець) не склала заповіту;

·         спадкодавець скасував раніше складений заповіт і не залишив нового;

Read more...

 
захищаємо свої права - спадщина

Оформлення права власності на успадковану земельну ділянку

Під час оформлення спадщини досить часто бувають випадки, коли нотаріус не може видати свідоцтво про право на спадщину, оскільки був втрачений або зіпсований документ, що посвідчував право власності спадкодавця на землю (державний акт на право власності на земельну ділянку, а в разі спадкування земельної частки (паю) – сертифікат на земельну частку (пай).

Read more...

 
захищаємо свої права - спадщина

Загальні відомості про спадкування

Спадкування - це перехід всіх прав та обов’язків від особи, яка померла (спадкодавця), до спадкоємця або спадкоємців.
Права та обов’язки, які переходять від спадкодавця до спадкоємця, називають спадщиною.
Спадкодавцями можуть бути тільки фізичні особи: громадяни України, іноземці, особи без громадянства. Спадкоємці – це ті особи (фізичні або юридичні), які мають право на спадщину згідно з заповітом чи законом.

Read more...

 
More Articles...