захищаємо свої права - Сімейне право

Поділ майна при розлученні
Питання поділу майна подружжя виникають, як правило, при розлученні і кожен з подружжя бажає, щоб майно було поділено по справедливості, але погляд на справедливість у кожного свій, що і приводить їх до судової зали.
Сімейний кодекс України детально визначає всі питання майнових відносин подружжя і вказує, що поділу підлягає спільне майно подружжя.
Пам’ятайте!!! Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Подробнее...

 
захищаємо свої права - Сімейне право

Перевіряємо правильність нарахування заборгованості по аліментах

Правила нарахування заборгованості по аліментах залежать від того, який їх вид було присуджено судом. Тут можливі два варіанти:
а) сплата аліментів у твердій грошовій сумі;
б) сплата аліментів у частці від доходу її матері, батька.
Якщо аліменти присуджено у твердій грошовій сумі, то все порахувати просто.
Розмір заборгованості, незалежно від того, чи працює боржник чи ні, визначається сумою коштів, яку боржник має щомісяця сплачувати згідно з рішенням суду.

Подробнее...

 
захищаємо свої права - Сімейне право

Сплата аліментів
Аліменти – це грошові зобов’язання між членами однієї сім’ї, які виплачуються певний час. Аліменти не можна подарувати, заповідати або  передати права на них третім особам.
Аліменти є безоплатною виплатою, так як люди, що мають родинні зв’язки в межах однієї сім’ї, зобов’язані утримувати один одного. Розлучення батьків не звільняє їх від відповідальності за майбутнє і добробут дітей в період дорослішання, а також під час навчання в будь-яких навчальних закладах. На аліменти має право і жінка, якщо вона вагітна або народжена дитина не досягла віку трьох років. Після досягнення повноліття діти зобов’язані утримувати своїх непрацездатних батьків.

Подробнее...

 
захищаємо свої права - Сімейне право

Спілкування з дитиною
Законодавством України встановлено, що мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Подробнее...

 
захищаємо свої права - Сімейне право

Сімейні права та обов’язки неповнолітніх батьків

Відповідно до Цивільного кодексу України дитина (неповнолітня особа) може набути повного обсягу діє­здатності в результаті укладення шлюбу.
Шлюбні відносини
Сім'я є первинним і основним осередком суспільства. Шлюб є підставою для виникнення прав та обов'язків подружжя. Для реєстрації шлюбу громадяни подають заяву особисто до органів реєстрації актів цивільного стану (далі РАЦС) за місцем свого проживання.
ВАЖЛИВО! Перед реєстрацією шлюбу наречені зобов'язані повідомити одне одного про стан свого здоров'я!
Шлюб реєструється через один місяць від дня подання заяви, що підтверджується свідоцтвом про шлюб. Однак за наявності поважних причин керівник РАЦС дозволяє зареєструвати шлюб раніше. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або в будь-який інший день за бажанням наречених.

Подробнее...

 
Еще статьи...