захищаємо свої права - земельне право

Оформлення  права власності на будинок в селі

Якщо особа проживає в селі в будинку, який вважає власним, прописана в ньому, це не означає, що вона є його власником. Власником збудованого будинку особа вважається лише за наявності документів, які посвідчують право власності на нього.
Від наявності підтверджувальних документів про право власності на житло залежить може особа чи ні його продати, подарувати, заповісти або іншим чином відчужити.

Read more...

 
захищаємо свої права - земельне право

Що робити, коли спадкоємці не можуть оформити право власності на успадковану земельну ділянку?

Під час оформлення спадщини досить часто бувають випадки, коли нотаріус не може видати свідоцтво про право на спадщину, оскільки був втрачений або зіпсований документ, що посвідчував право власності спадкодавця на землю (державний акт на право власності на земельну ділянку, а в разі спадкування земельної частки (паю) – сертифікат на земельну частку (пай).
Слід мати на увазі, що у вказаних випадках ви не зможете отримати дублікати вищезгаданих документів, тому що за їх видачею міг звернутися лише власник, на ім’я якого було видано оригінал втраченого або зіпсованого документа.

Read more...

 
захищаємо свої права - земельне право

Якщо є помилки в державному акті на права власності на землю

Досить часто власникам земельних ділянок чи їх спадкоємцям доводиться зустрічатись із проблемою, пов’язаною із виявленням помилки, допущеної під час виготовлення державного акта на право власності на земельну ділянку.
Як діяти при виявленні помилки у виданому державному акті на право власності на земельну ділянку? Характер дій  залежить від характеру допущеної помилки.

Read more...

 
захищаємо свої права - земельне право

Порядок присвоєння кадастрового номера земельній ділянці

Одним з документів, які посвідчують право власності на земельну ділянку є державний акт. В цьому буклеті ми розглянемо порядок присвоєння кадастрового номеру земельним ділянкам «старого» зразка, адже у державних актах «нового» вже є кадастровий номер.
Порядок присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, строки та перелік необхідних документів визначені Тимчасовим порядком присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 749 від 18 серпня 2010 року.

Read more...

 
захищаємо свої права - земельне право

Здійснення права власності на земельну ділянку

За новими змінами у земельному законодавстві реалізувати права власності на земельну ділянку, наприклад шляхом купівлі-продажу, обміну, дарування тощо можна лише за умови її ФОРМУВАННЯ та ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ земельної ділянки та прав на таку земельну ділянку.

Що таке формування земельної ділянки?
Перш за все, формування означає визначення її площі та меж.
Формування здійснюється у порядку:
1) відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності (тобто мова йде про надання вперше земельної ділянки в порядку її приватизації, продажу чи оренди);

Read more...

 
More Articles...