захищаємо свої права - Житлове право

Як в селі оформити право власності на будинок?

Якщо особа проживає в селі в будинку, який вважає власним, прописана в ньому, це не означає, що вона є його власником. Власником збудованого будинку особа вважається лише за наявності документів, які посвідчують право власності на нього.
Від наявності права власності на житло залежить: може особа чи ні його продати, подарувати, заповісти або іншим чином відчужити.
Увага! Відсутність правовстановлюючих документів на житло унеможливлює його продаж або дарування, оскільки відповідні договори про відчуження нерухомості нотаріус посвідчує і оформляє лише за їх наявності.

Read more...

 
захищаємо свої права - Житлове право

Як створити ОСББ – об'єднання співвласників багатоквартирного будинку

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку — це юридична особа, яку створюють власники квартир для того, щоб покращити умови використання власного майна, а також забезпечувати утримання і використання неподільного та загального майна. Відповідно до умов чинного законодавства ОСББ потрібно зареєструвати у відповідних державних органах за встановленим порядком.

Read more...

 
захищаємо свої права - Житлове право

Порядок виселення з житлового приміщення

Виселення являє собою не що інше, як примусове вилучення житлової площі і розглядається як крайній захід, що підлягає застосуванню тільки у випадках і в порядку, що прямо передбачені законом.

Житлове законодавство встановлює три види виселення:

1) з наданням іншого благоустроєного житлового приміщення;

2) з наданням іншого житлового приміщення;

3) без надання житлового приміщення.

Read more...

 
захищаємо свої права - Житлове право

Затоплення (залиття) квартири: як відшкодувати збитки

Затоплена квартира? На жаль, таке може трапитися з кожним, але не кожен з нас знає як слід діяти, коли трапляється факт залиття квартири.

Тому, незалежно від того за яких обставин трапилося затоплення квартири Ви маєте право вимагати відшкодування збитків, це передбачено  ч. 1 ст. 22 Цивільного Кодексу України (ЦКУ), де зазначається що “Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування”. Та ст. 1166 ЦКУ “Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.”

Read more...

 
захищаємо свої права - Житлове право

Якщо втрачені документи на майно

Що робити, якщо виявиться, що документи на квартиру, будинок, машину, земельну ділянку зникли?
Відомості про ваше майно та копії документів зберігаються у органах, які їх видавали. В переважній більшості випадків ці документи можливо відновити.
Знайте! Ця процедура платна. Вам доведеться оплатити вартість бланків та вартість послуг, які будуть вам надані органами реєстрації.
Відновлення втрачених документів на нерухомість.

Read more...

 
More Articles...